Chcemy pomagać ludziom biednym, jednak nie mamy pojęcia jak to robić
Chcemy pomagać ludziom biednym, jednak nie mamy pojęcia jak to robić

Chcemy pomagać ludziom biednym, jednak nie mamy pojęcia jak to robić

Coraz częściej chcemy pomagać biednym ludziom, organizujemy zbiórki i akcje społeczne, wspieramy także fundacje które oferują wsparcie takim ludziom. Jednak w dużej części nie mamy pojęcia, iż to nie wystarczy zwłaszcza w przypadku gdy bieda to sprawa drugorzędna, i wynika z przemocy jaka w danym środowisku ma miejsce. Nie bądźmy ani obojętni, ani tym bardziej bierni na takie zachowanie.

W przypadku gdy ktoś zmaga się z problemem ubóstwa, podzielmy się tym co jest niepotrzebne, ewentualnie wskażmy takiej osobie miejsce, gdzie uzyska adekwatną i oczekiwaną pomoc. Nie zawsze jest to ośrodek pomocy społecznej lecz instytucje które prowadzą bardziej konkretne działania, a co za tym idzie pomagają na przykład wyjść z nałogu. W sytuacji gdy problem dotyczy małych dzieci, które skrywają w sobie takie problemy, powinniśmy reagować niemal natychmiast. Oczywiście nie wszystkie są ofiarami przemocy rodzinnej, lecz istnieją podmioty które mogą im pomóc w przyszłości, wspomóc finansowo w edukacji, czy opłacić wakacyjny wyjazd.
Artykuł dzięki:

unhappy child covering her face with hands. crying boy sitting alone in park. Depression, stress, frustration, sadness, Bullying, abuse, school problems, friends misunderstanding with kid in preschool